EN

Archief

Panorama

LANGUAGE AND BEYOND

31 oktober 2002
Locatie: Filmtheater ’t Hoogt
19:30
3 november 2002
Locatie: Het Utrechts Archief
17:30

Over vertaling en interpretatie. Hoe taalkwesties en cultuurverschillen de loop van persoonlijke en wereldse geschiedenis beïnvloeden.

 

NO POWER TO PUSH UP THE SKY

Lana Lin
VIDEO / 00:22:30 / USA / 2001
Lin laat op overtuigende wijze het probleem van objectieve geschiedschrijving zien. Vijftien personen proberen de Chinese tekst van een interview, dat studentenleider Chai Ling gaf op 28 mei 1989 en dat een belangrijke rol zou spelen in de protesten op het Tiananmenplein in de anderhalve week daarna, voor de camera te vertalen naar gesproken Engels. De moeizame pogingen worden gecombineerd met Westerse krantekoppen over de ingrijpende gebeurtenissen. Als voetnoot een talkshowfragment uit 1996 waarin Chai Ling zich uitspreekt over de controverse die ontstond n.a.v. de ‘officiele’ vertaling van haar statements.

 

SO FAR, SO GOOD

Andreas Gedin
VIDEO / 00:04:20 / SWEDEN / 2002
Een man doet verwoede pogingen de actie die zich buiten beeld afspeelt te beschrijven aan een tweede man, ondertussen een pizza etend.

 

BEYOND LANGUAGE

Igor Sevcuk
VIDEO / 00:30:00 / THE NETHERLANDS / 2002
Poetisch ‘low-tech’ werk over het niemandsland tussen culturen en taal als overblijfsel van verloren identiteit. Met dit werk won Sevcuk de Prix de Rome 2002.

 


Deel
Website by HOAX Amsterdam